Sauliaus Rimeikio piešinių paroda „Pokario vaikai: nebaigta istorija“.

2022 vasario 23 d. - kovo 14 d. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) eksponuojama Sauliaus Rimeikio piešinių paroda „Pokario vaikai: nebaigta istorija“.
Paroda skiriama šviesiam menininko atminimui.

Parodos pristatymas 2022 vasario 26 dieną (šeštadienį) 12 valandą.

Personalinę piešinių parodą „Pokario vaikai: nebaigta istorija“ Sauliaus atminimui surengė jo artimieji ir Meno biblioteka. Menininko Sauliaus Rimeikio gyvybė užgeso 2020 metų vasario 26 ąją. Jam buvo tik 54 metai.
2020 metų sausio 22 dieną Sauliaus Facebook paskyroje iki šiol yra išlikęs jo draugų linkėjimas:
„Su uogienės diena! Tikime, kad kada nors savo gimtadienio proga padovanosi mums visiems savo piešinių parodą. To tau ir linkime:)“. Linkėjimas išsipildė, tik gaila, kad proga kita, ir jau be Sauliaus.
Mes esame ir liekame gyvi tol, kol mus prisimena, kol apie mus kalba... Mes visi, Sauliaus artimieji ir draugai, prisimename. Ši paroda – mūsų visų atminties liudijimas Sauliui.

Apie piešinių ciklą

Piešinių ciklą „Pokario vaikai“ Saulius Rimeikis kūrė ne vienerius metus. Liko nemažas pluoštas piešinių, pasakojančių jautrią Gemos ir Fredo vaikystės istoriją.
„Pokario vaikų“ piešinių ciklas labai daug kalba apie patį menininką: piešiniai nepaprastai jautrūs, siužetai iškalbingi ir kontekstiški. „Pokario vaikų“ istoriją galima perskaityti be teksto – piešiniuose viskas pasakyta. Saulius svajojo apie knygą ir mintyse ją visą laiką kūrė. Kartais ilgai pasakodavo, kokia ji turėtų būti.
Knyga vaikams buvo slapta Sauliaus svajonė. Jam pačiam jos išleisti nepavyko, jis ją tik nupiešė. Bet niekada nežinai likimo vingių: gal kokiam rašytojui ateis mintis parašyti istoriją pagal Sauliaus piešinius. Iliustracijos jau yra. Tai būtų graži dovana ir jam, ir mums.