Tautodailininko ALFONSO SKIESGILO skulptūros paroda „Mediniai stebuklai“

Apie Parodą

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J.Janonio g. 9)
2019 m. lapkričio 27 d. (trečiadienį) 17 val. atidaroma tautodailininko ALFONSO SKIESGILO skulptūros paroda „Mediniai stebuklai“, skirta 100-osioms gimimo metinėms. Paroda veiks iki gruodžio 28 d.

Skulptorius tautodailininkas Alfonsas Skiesgilas šiais metais būtų sulaukęs šimtmečio. Iki šio gražaus jubiliejaus pritrūko vos menko dešimtmečio. Gražų amželį nugyveno nepaprastai nagingas stalius ir savamokslis skulptorius Alfonsas Skiesgilas (1919 02 09) nuo Plaušinių km., Skuodo r., daug gražių dalykų sutvėrė. Pradėjęs drožinėti tik išėjęs į pensiją, medžio meistras pridrožė unikalių liaudies meno skulptūrų. Jis ne tik drožė, bet ir meistriškai ištapė kiekvieną savo kūrinį, tuo įpūsdamas kiekvienam medinukui gyvybės. Visos skulptūros - polichrominės, todėl šio menininko braižas atpažįstamas vos užmetus akį.
Smagaus būta meistro ir išdidaus, o kaip gi, juk žemaitis. Drožė taip, kaip jam reikėjo, kaip liepė širdis, tad vyresnėliui sūnui Alfonsui beliko tik medžio trinkomis aprūpinti... Produktyvaus būta drožėjo, trinkų reikėjo daug - kasdien po vieną.
1977 m. A. Skiesgilas tapo Lietuvos liaudies meno draugijos nariu. Surengė 11 personalinių parodų, Leningrade, Lenkijoje, Klaipėdoje, Kretingoje... Kūriniai saugomi Sankt Peterburgo, Maskvos, Vilniaus, Klaipėdos, Telšių, Kretingos ir kituose muziejuose, keletas darbų yra nukeliavę net į JAV, Kubą, Kanadą, kitas pasaulio šalis.

https://www.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/klaipedoje-askiesgilo-mediniai-stebuklai-940788