Ugnės Nagrockaitės personalinė tapybos-šilkografijos paroda „ UPĖS AKIMIS“. VIRTUALIAI.

Apie Parodą

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje
Ugnės Nagrockaitės personalinė tapybos-šilkografijos paroda „ UPĖS AKIMIS“.
Reaguodami į Lietuvoje besitęsiančią ekstremalią situaciją dėl koronaviruso plitimo, parodą kviečiame aplankyti virtualiai.

ISTORIJOS


Ugnė Nagrockaitė
(g. 1993) studijavo Škotijos Robert Gordon universitete, Gray's School of Art, kur įgijo Šiuolaikinio meno praktikos bakalauro laipsnį. 2015 m. pusmetį praleido nacionalinėje Prahos menų akademijoje, kur specializavosi grafikoje ir piešime. Nuo 2016 m. gyvena ir kuria Klaipėdoje, moko tapybos Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje.
Menininkės kūryba eksponuota įvairiuose užsienio miestuose: Prahoje, Vienoje, Londone, Aberdyne. Ji gilinosi į meno tendencijas ir atliko kuratorinę praktiką Hospitalfields meno centre, taip pat tobulinosi šiuolaikinio performanso praktikos kursuose Škotijoje. Surengė dvi autorines parodas Lietuvoje: „Minčių langas‟ ir „Kitokia kasdienybė‟. Dalyvavo parodose Lietuvoje ir užsienyje: „Natiurmortas. Šiuolaikinis kontekstas tradicijoje‟, „North East Open Studios (NEOS)‟, „Letter in Mind‟, „Mixed Bag‟, „Rapid‟, „Degree Show‟, ir kt.
2019 m. kūrinių ciklo "Upės akimis" įgyvendinimui menininkei suteikta Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros ir meno kūrėjo stipendija. Šis ciklas iliustruoja istorijas, surinktas iš Klaipėdos miesto gyventojų, kurie papasakojo ir užrašė savo įspūdžius bei prisiminimus apie Dangės upę.
Šio ciklo darbai - upės gyvenimo ritmo aidas, siekiant pažvelgti giliau vandens paviršiaus, rasti bendrų sąlyčio taškų tarp miesto arterijos ir klaipėdiečių kasdienybės. Kiekvienas paveikslas suskirstytas į atskiras plotmes: į vandens bei jam nepriklausančios aplinkos (į upę įkritusių daiktų, atspindžių ir prisiminimų) sferas, kurios vaizduojamos pasitelkiant skirtingas technikas - tapybą ir šilkografiją.

 

https://issuu.com/diena/docs/durys_2020_05