Urtė Jasenka. Yaska Art piešinių paroda / Painting exhibition.

2021 m. lapkričio 06 d. – gruodžio 01 d. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) eksponuojama   Urtės Jasenkos / Yaska Art piešinių paroda / Painting exhibition.

Kviečiame susipažinti su Urtės Jasenkos / Yaska Art ankstyvesnės kūrybos piešiniais, kurie užburia įvairialypiais personažais, teatrališkumu, stipriomis emocijomis ir japonišku minimalizmu. Autorės paroda kalba ne tik apie šviesią, bet ir tamsią žmogaus prigimtį. Stebėdama aplinką, supančius žmones, save ir savo gyvenimą U. Jasenka vienu teptuko prisilietumu užfiksavo skirtingus personažus, emocijos bei patirtis.
Urtė Jasenka (g.1993) yra jaunosios kartos menininkė, mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, vėliau studijavo ir 2014 m. Norvegijoje baigė Manger folkehøgskule muzikos, vokalo specialybę.
Dar būdama mokykloje, menininkė suformavo išskirtinį braižą, minimalistinį „pasaulį“, kupiną simbolikos, detalių, pasikartojančių elementų, gamtos motyvų, pasakojimų, minčių, jausmų, grožio, stebuklų, šviesos, bet tuo pat metu, – tamsos, liūdesio, trapumo, mistikos ir kentėjimo. „Būti čia ir dabar, mėgautis tuo, kas duota - gera ar bloga - visa širdimi yra gyvenimo prasmė ir laisvė“ - sako jaunoji kūrėja.
Nuo 2009 m. U. Jasenka aktyviai kuria ir organizuoja kolektyvines bei personalines parodas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje (Norvegija, Vokietija, Italija). Šiuo metu gyvena ir kuria Klaipėdoje.

infoyaskaart@gmail.com @yaskaart / Urtė Jasenka

We welcome you to Urtė Jasenka’s ( Yaska Art) early work exhibition, which depicts various characters, has a quality of being theatrical, shows strong emotions and has a touch of Japanese minimalism. This exhibition is about both light and dark sides of the human nature. By exploring the environment, people, her life and herself U. Jasenka paints all kinds of characters and explores emotional state of mind using one stroke brush painting technique.
Urte Jasenka (1993) graduated from National M. K. Čiurlionis school of arts, later studied music with vocals and at Manger folkehøgskule in Norway. While in school, the artist formed her own minimalist painting style, that has a number of symbols and reappearing nature elements. Her works are full of stories, thoughts, feelings, beauty, magic, light as well as darkness, sorrow, fragility, mystery and suffering.‘To be here and now, to enjoy what’s given - no matter if it’s good or bad, always with your whole heart. That is the meaning and freedom of life,’ says the artist.
From 2009 U. Jasenka actively creates and organizes personal and associating exhibitions in Lithuania and abroad (Norway, Germany, Italy). U. Jasenka lives and works in Klaipėda.

infoyaskaart@gmail.com @yaskaart / Urtė Jasenka