Virgilijaus Skuodo fotografijų paroda „Paskirstymo punktas“.

Apie Parodą


Virgilijaus Skuodo fotografijų paroda „Paskirstymo punktas“

2022  kovo 18 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) vyks fotografo Virgilijaus Skuodo fotografijų parodos „Paskirstymo punktas“ atidarymas. Parodoje pristatoma serija fotografijų, kuriose autorius užfiksavo Ukrainos antiteroristinės operacijos (ATO) savanorių karių paskirstymo punktą Charkove, 2019 m. pradžioje.
Kaip žinia 2014 m., po audringų „Euromaidano“ įvykių ir valstybės perversmo Kijeve vyriausybė visiškai pasikeitė. Tai išprovokavo didžiulius mitingus ir demonstracijas pietrytinėje šalies dalyje, kuriuos lydėjo valstybės institucijų užgrobimas. „ATO“ apibrėžimas, tai yra santrumpa, kuri reiškia „antiteroristinė operacija“. Ši santrumpa reiškia priemonių ir metodų rinkinį, skirtą užkirsti kelią teroristiniams veiksmams ar nusikaltimams, kurie įvykdyti teroristiniais tikslais, užkirsti jiems kelią arba juos sustabdyti. Ukrainos įstatymuose yra atitinkamas įstatymas, pavadintas „Dėl kovos su terorizmu“. Remdamasis šiuo įstatymu, šalies parlamentas nusprendė vykdyti ATO Ukrainos rytuose.
Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai, pasieniečiai, Gynybos ministerija ir reguliarioji Ukrainos armija dalyvauja antiteroristinėje operacijoje Ukrainos rytuose. Atskirai galime kalbėti apie savanorius (reiškinys, kuris antiteroristinės operacijos metu yra neįprastas). Tarp jų yra Ukrainos nacionalinė gvardija, taip pat didžiulis savanorių batalionų skaičius. Tarp pagrindinių ir žymesnių yra: „Aydar“, „Dnepr-1“, „Azov“, „Donbass“ ir daugelis kitų. Būtent šių savanorių karių paskirstymo punktą ir dokumentavo fotografas V. Skuodas, būdamas Charkove.
Ukrainos valdžia antivyriausybiniuose mitinguose ir demonstracijose valstybės pietryčiuose matė grėsmę Ukrainos teritoriniam vientisumui. Kaip matome, dabar šiuo konfliktu šalies viduje pasinaudojo Rusijos Federacija, įsiverždama į nepriklausomą valstybę, ir pradėdama karą Ukrainoje.
Parodos atidarymo metu fotografas Virgilijus Skuodas ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus vadovas Darius Vaičekauskas papasakos apie 2019 m. vizitą Ukrainoje, kurio metu, Charkove, buvo pristatytos Klaipėdos fotografų parodos, vyko susitikimas su Ukrainos kariais savanoriais.
Parodą organizuoja Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius. Parodos partneris – Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyrius.

Paroda veiks iki balandžio 10 d.

Gedimino Juškos fotoreportažas iš Virgilijaus Skuodo fotografijos parodos "Paskirstymo punktas" atidarymo 2022 kovo 18 dieną.
Tai ne tik paroda - tai paroda- akcija. Kiekvienas, norintis paremti Ukrainos fotomenininkus, už simbolinę kainą gali įsigyti ukrainiečių menininkų fotoreprodukciją. Rinktis tikrai yra iš ko, kviečiame apsilankyti Meno bibliotekoje, J. Janonio g. 9

Bibliotekoje – fotoreportažas iš Charkovo kareivių paskirstymo punkto