Pristatoma poetės, prozininkės, dailininkės Daivos Molytės-Lukauskienės poezijos knyga „Kaligrafijos eskizai“.


2022 kovo 22 d., antradienį, 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) bus pristatoma poetės, prozininkės, dailininkės Daivos Molytės-Lukauskienės poezijos knyga „Kaligrafijos eskizai“.

Renginyje dalyvaus knygos autorė Daiva Molytė-Lukauskienė, Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė, rašytoja Nijolė Kliukaitė-Kepenienė, šokio teatro „Judesio erdvė“ aktorė, šokėja Aistė Burkauskaitė.

Dzūkiška Daivos Molytės-Lukauskienės prigimtis poezijoje persipynusi su Nidoje jau įleistomis šaknimis, išskirtine pajūrio aura, nepakartojamu peizažu ir šio krašto gyventojais.

Naujoji poezijos knyga „Kaligrafijos eskizai“ iliustruota pačios autorės. Knygoje ne vienerius metus rašytų eilėraščių tekstas inspiruoja vaizdinius, vyksta savotiškas vidinis monologas, iš tekstinės plotmės peraugantis į vizualinį dialogą. Tekstiniai vaizdiniai provokuoja skaitytoją – stebėtoją ieškoti bendrystės ir skirtumų. Skaitant Daivos Molytės-Lukauskienės poeziją atrodo, kad ji rašyta tą pačią blykstelėjusios minties akimirką. Pati autorė taip yra apibūdinusi savo kūrybinį procesą: „Jauti, kad eilėraštis beldžiasi, reikia spėti užrašyti, nes neatsiminsi, jis lyg paukštis nuskris“.

Šiais metais Daivai Molytei-Lukauskienei už knygą „Kaligrafijos eskizai“ įteikta Literatūrinė Ievos Simonaitytės premija.

Knyga pretenduoja tapti populiariausia ir gražiausia 2021 Klaipėdos knyga. Maloniai kviečiame dalyvauti ir balsuoti svetainėje www.biblioteka.lt/balsavimas
https://www.biblioteka.lt/lt/nominantes/1813-kaligrafijos-eskizai

 

Renginio metu būtina dėvėti respiratorius arba medicinines kaukes.

Dalintis: https://www.facebook.com/events/1350813865328666