Fotomenininkė Greta Miro (Mironovičienė) pristato atvirukų rinkinį „Laiškai“.

Apie Parodą

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus languose eksponuojamas fotomenininkės Gretos Miro (Mironovičienės) sukurtas atvirukų rinkinys  „Laiškai“.
Prašmatniuose kontrastingų spalvų atvirukuose skleidžiasi Gretos sukurtos gėlių fotografijos, ramesnio kolorito atvaizduose – pirmieji nedrąsūs pavasario žingsniai.
Atvirukuose sutilpo neišsakyti jausmai, užsitęsusio sunkmečio slogutis. Savo paroda autorė ieško atsakymo, kas galėtų padėti mums išgyventi šį nelengvą laikotarpį, kaip galėtumėme išreikšti savo jausmus ar tiesiog pasikalbėti. Puiki alternatyva galėtų būti atvirukų rašymas - nuvertinta ir primiršta epistoliarinio bendravimo forma.
Leonardas da Vinčis aprašė paprastą proto ir sielos gydymo receptą. Jis sako: Pavargai - piešk gėles, nori greitai atgauti jėgas - piešk peizažus. Savo kūrybinei raiškai aš pasirikau fotografiją. Kiekvieną augalą ar peizažą galima pamatyti ir pertekti ypatingai. Atrinkau labiausiai pavykusius ir sukūriau atvirukų seriją.
Savo paroda kviečiu iš naujo atrasti atvirlaiškių rašymą. Nereikia ieškoti progos, kad atviruku nustebintumėte ar pradžiugintumėte savo artimus žmonės. Parašykite keletą šiltų žodžių, įdėkite atviruką į voką ir išsiųskite – tik tiek reikia, kad adresato veide išsiskleistų šypsena.
Paroda eksponuojama nuo 2021 m. balandžio 12 d. iki 30 d.


Autorės vizitinė kortelė
Nuo 2007 metų Klaipėdos fotografų klubo “Fotokalvė” narė.
2007 m. fotoklubo narių paroda ,,Vaikystės akimirkos”, skirta vaikų gynimo dienai, Klaipėda.
2007 m. fotoklubo narių prisistatymo paroda „Mūsų F”, Klaipėda.
2007 m. fotoklubo narių paroda ,,Endriejavas ir endriejaviškiai”, skirta labiausiai nusipelniusiems Endriejavo gyventojams įamžinti, Endriejavas, Gargždai, Klaipėda.
2012 m. akreditacija fotografuoti J.Statkevičiaus pavasario - vasaros kolekciją.
2012 m. socialinis projektas ,,Kiekvienam savo herojus", puošęs Vilniaus miesto reklaminius stendus su A. Saboniu.
2013 m. mados namų ,,Femmes Fatales" kolekcijos Kijeve fotografavimas.
2018 m. ,,Babystory'' naujagimių fotografavimo seminaras.
2019 m. foto paveikslas Pelkinė puriena (Caltha palustris)/ "Purienos jūroje" laimėjo "Augalų portretai" fotografijos parodoje, kuri buvo eksponuojama Interjero parodoje BALDAI. INTERJERAS. DIZAINAS 2019. Litexpo parodų rūmuose.
2020. 03 pristatyta virtuali paroda" Metų laikų fragmentai" facebook grupėje "Neatšaukti atradimai/ Not cancelled opening "– virtuali profesionalaus vaizduojamojo meno erdvė.
Sukurti asmeniniai paslaugų ženklai: gretafoto, miestofotostudija, gretamiro.

Interneto svetainė:
http://www.gretamiro.lt

Facebook:
https://www.facebook.com/greta.mironoviciene
https://www.facebook.com/GretaMirofotografe/
https://www.facebook.com/gretamirophotography/

Instagram:
gretamirophotographer
gretamirophotography

 https://www.biblioteka.lt/lt/virtualios-parodos/buvusios/virtualus-gretos-miro-mironovicienes-fotodebiutas