Jeigu netyčia išpūtėte iš musės dramblį, vaiko kambario tvarkymosi užduotis tapo misija neįmanoma, o baimės akys jau per plačios, sprendimą galite rasti bibliotekoje. Visko bibliotekoje yra, bet šį kartą apie emocijas, tėvystės įgūdžius, ryšį su vaiku. Nors tėvystė yra tarsi savaime suprantamas reiškinys – niekas negimė tobulu tėčiu ar mama, ir jeigu mokėtės pažaboti kompiuterių programas, tai tėvystė taip pat reikalauja įgūdžių.

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos projektas šeimoms „Kaip (ne)išpūsti iš musės dramblio?”, finansuotas Lietuvos kultūros tarybos, organizavo edukacijas, mokymus, kūrybines veiklas, erdvės kūrimą, lagaminų dėliojimą ir, jam pasibaigus, niekas nesibaigia, nes liekame mes, bibliotekos edukatoriai su dideliu žinių bagažu, kviečiantys ateiti pasiimti „Emocijų lagaminą“ arba jaukiai įsitaisyti su mažyliu žaidimų erdvėje. Apie tai, kaip puikiai pavyko įgyvendinti idėjas, bylojame ne mes, o mūsų lankytojai – tėveliai su savo mažaisiais. „Kiek čia įdėta darbo ir meilės!“, „Kaip mums pasisekė, kad esame vieni iš pirmųjų gavę progą išsirinkti „Emocijų lagaminą“, - džiaugėsi lankytojai. Grąžinę į biblioteką pasiskolintus rinkinius, šeimos dėkoja už turiningą ir smagų laiką kartu, geresnį savo ir vaiko jausmų pažinimą ir nekantrauja patirti, kas laukia kitame „Emocijų lagamine“!

Dažnas projekto dalyvis stebėdavosi sužinojęs, kad Klaipėdoje yra tokia šauni, nemokama erdvė prasmingiems susitikimams mažyliams ir visai šeimai. Lankytojai džiaugėsi visais užsiėmimais, net paskaitos, kurios, atrodytų, neįmanomos su vaikais, buvo labai sėkmingos projekto veiklos, nes teorija buvo papildyta atpalaiduojančiomis įdomiomis veiklomis visai šeimai. Kiek gražių atsiliepimų, emocijų, šypsenų ir juoko sulaukėme patyriminių, kūrybinių, muzikinių, judesio, spektakliukų ir kt. veiklų metu!

Džiaugiamės pasiekę tiek širdžių, kad dalyviai dar ir po kurio laiko dalindavosi įsimintomis dainomis, žaidimais, veiklomis, kurias atradę užsiėmimo metu, bandė namuose, džiaugėsi naujomis pažintimis, jaučiasi ramiau projekto metu išgirdę specialistų atsakymus į rūpimus klausimus. Šiandien mes kviečiame ir skatiname šeimas dalintis jausmais ir leisti vaikams būti savimi, kviečiame bendrauti, kelti klausimus ir rasti atsakymus.

O dabar apie tai, kas tie „Emocijų lagaminai“ ir kodėl verta užsukti juos pasiimti į Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrių (Danės g. 7)? 10 skirtingų lagaminų, kuriuos sudaro 10 psichologės atrinktų knygų, skirtų ikimokyklinio amžiaus vaikų ir jų tėvelių emocinės gerovės kūrimui. 5 lagaminai skirti skatinti skirtingų emocijų pažinimą (džiaugsmą, liūdesį, pyktį, nerimą, baimę, ramybę, pasitikėjimą), kiti 5 – padės gilintis į kylančias problemas (saugumo jausmo, stipraus ryšio su vaiku kūrimo svarbą ir kt.). „Emocijų lagamine“ be knygos Jūsų lauks dar visas rinkinys skirtingų psichologės paruoštų užduočių, priemonių kūrybiniam darbeliui. Viskas apgalvota iki smulkmenų tam, kad Jūsų ir Jūsų mažylio laikas kartu būtų prasmingas.

Auginant vaikus, vargu, ar pavyks neišpūsti iš musės dramblio. Tad kviečiame visus tėvelius su mažyliais į svečius, pabūti, pažaisti, išmokti ir siekti suprasti vienas kito emocijas ir patyrimus bei rasti būdus, kaip mažų bėdelių nepaversti didžiulėmis bėdomis.

Daugiau informacijos paskambinus į Vaikų biblioteką tel. (8 46) 314719.

Galerija